چرا ساخت مسکن با کُندی پیش می‌رود؟
کد خبر : 8660 تاریخ انتشار : 1401/5/23 2249
چرا ساخت مسکن با کُندی پیش می‌رود؟

احمد دنیامالی گفت: کار ساخت مسکن متوقف نیست، ولی کُند پیش می‌رود. مشکل ما بیشتر بحث منابع است. اینکه آقای رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی گفتند دستگاه‌های دیگر در ارائه زمین با ما همکاری نکردند، درست است.

در حالی دولت سیزدهم پا در سیزدهمین ماه کاری خود گذاشته است که مردم همچنان منتظر تحقق وعده‌هایی هستند که سیدابراهیم رئیسی بار‌ها در برنامه و گردهمایی‌های انتخاباتی خود مطرح کرده بود.

 

ساخت یک میلیون مسکن در سال، یکی از شعار‌های پرزرق و برق رییسی بود که تا این‌جا، خروجی آن به بار ننشسته است و آشفتگی در حوزه مسکن، بیش از هر زمان دیگر به چشم می‌آید.

در همین خصوص، احمد دنیامالی، عضو کمیسیون عمران مجلس به اقتصاد۲۴ گفت: موضوعی که در وهله اول برای ما مهم می‌باشد، این است که در کشور قانون داریم. در بحث مسکن، دولت قول داده در چهار سالی که سر کار است به طور متوسط، سالی یک میلیون واحد مسکونی بسازد، ولی متاسفانه کار به خوبی پیش نرفته است. ما قانون داریم و در قانون هم در بحث صندوق مسکن در تبصره ۱۴ و ۱۸، مبلغ ۵۷ هزار میلیارد برای پرداخت یارانه‌های حوزه مسکن در نظر گرفته شده است.

او خاطر نشان کرد: بانک‌ها نیز موظفند، ۲۰ درصد تسهیلاتی که ارائه می‌دهند در حوزه مسکن باشد، ولی این موضوع هم تا الان به خوبی مورد همکاری واقع نشده و رییس جمهور در جلسه چندی پیش شورای عالی مسکن، دستورات خیلی مهمی را صادر کردند. از این‌رو، امیدواریم سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی و وزارت اقتصاد در بخش تسهیلات کمک کنند.

نماینده انزلی گفت: کار ساخت مسکن متوقف نیست، ولی کُند پیش می‌رود. مشکل ما بیشتر بحث منابع است. اینکه آقای رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی گفتند دستگاه‌های دیگر در ارائه زمین با ما همکاری نکردند، درست است. رییس جمهور دستور دادند که یک فرصت تا شهریورماه به استاندار‌ها و دستگاه‌ها داده شود تا همکاری لازم را داشته باشند و منتظریم تا ببینیم اتفاق خوبی خواهد افتاد یا نه؟

مهندسان شهر

برچسب ها

شبکه های اجتماعی

نظرات شما

اخبار مرتبط

news
5مهر1402

واگذاری زمین به ۲۱۲ خانواده در مرحله دوم طرح جوانی جمعیت

مدیرکل راه و شهرسازی استان گلستان اعلام کرد که زمین‌هایی به مساحت ۲۸ هزار و ۱۷۹ متر مربع به ۲۱۲ خانواده مشمول قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در این استان واگذار خواهند شد. این اطلاعات از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی گلستان گزارش شده است.

news
5مهر1402

اتمام واحدهای باقیمانده مسکن مهر از طریق صندوق ملی مسکن

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن، در یک نشست مشترک با دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی و رئیس هیات عامل صندوق ملی مسکن تأکید کرد که باید پروژه‌های باقی‌مانده مسکن مهر را از طریق صندوق ملی مسکن به اتمام برسانند. این نشست در خصوص راهکارهای پرداخت‌های پروژه‌های باقی‌مانده مسکن مهر برگزار شد.

news
3مهر1402

اولویت سازمان ملی زمین و مسکن واگذاری زمین با تراکم پایین است

ارسلان مالکی، مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن، اعلام کرد که تاکنون بیش از ۳۴ هزار هکتار زمین برای طرح نهضت ملی مسکن تامین شده است. او افزود...

news
3مهر1402

تحویل ۱۴ هزار واحد مسکن مهر در پرند و پردیس

وزیر راه و شهرسازی با اعلام مدیریت بازار مسکن و ارائه راهکارهای متعدد، از آغاز عرضه گسترده زمین در کشور در قالب طرح نهضت ملی مسکن اطلاع داد.

news
1مهر1402

۵۷ هزار مترمربع زمین برای احداث واحدهای گروه ساخت به بنیاد مسکن تحویل شد

ئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان گلپایگان اعلام کرده که در اجرای طرح نهضت ملی مسکن در این شهرستان، زمین‌های به مساحت ۵۷ هزار مترمربع (با ۲۳۰ پلاک زمین) برای احداث ۶۹۰ واحد مسکونی به شیوه گروه ساخت تخصیص داده شده است.

news
1مهر1402

معاون رییس‌جمهور از شهر جدید تیس بازدید کرد

معاون حقوقی رییس‌جمهور به همراه حسین دهقان نماینده ویژه رئیس‌جمهور و دبیر اجرایی ستاد توسعه سواحل مکران، به بازدید از شهر جدید تیس پرداختند.