معاون حقوقی ریاست جمهوری
کد خبر : 8661 تاریخ انتشار : 1401/5/25 2785
تاکید معاون حقوقی ریاست جمهوری بر عدم تغییر ناگهانی مقررات و شیوه نامه ها

مهندسان شهر:

معاون حقوقی ریاست جمهوری کشور در نامه ای خطاب به کلیه وزارتخانه ها، ادارات و موسسات دولتی بر  بر لزوم عدم تغییر ناگهانی مقررات و شیوه نامه ها تا کید کرد. وی موضوعات مطروحه را مبتنی بر قانون بهبود مستمر محيط كسب و كار مصوب مجلس شورای اسلامی مبنی بر ضرورت افرایش ثبات، امنیت اقتصادی و سرمایه گذاری در کشور عنوان کرد.

موارد لازم الاجرا در متن نامه به شرح زیر است:

1- از تغییر ناگهانی و بدون اطلاع رسانی قبلی مقررات و رویه های اقتصادی برخلاف ماده (۲۲) قانون مذکور خودداری نمایند.

2- هرگونه تغییر سیاستهاء مقررات و رویه های اقتصادی را در زمان مقتضى قبل از اجرا، به صورت شفاف از مدیریت رسانه های گروهی و تشکل های اقتصادی نیر، به اطلاع عموم برسانند.

3- پیشنویس آیین نامه، دستورالعمل و بخشنامه خود را یک هفته قبل صدور، از طریق بارگذاری در در نمای سایت خود به اطلاع عموم و فعالان اقتصادی برسانند تا فرصت لازم برای اعلام نظرات عموم و فعالان اقتصادی و تشکل ها وجود داشته باشد.

4- هرگونه آیین نامه دستورالعمل یا بخشنانه یا مقرره خود مرتبط با محیط کسب و کار را بلافاصله در "پایگاه اطلاعات قوانین و مقررات مرتبط با محیط کسب و کار معاونت حقوقی ئیس جمهور ثبت نمایند و به اطلاع عموم برسانند. با توجه به ذیل ماده 30 قانون فوق الذکر، که در تاریخ ۱۴.۱/۲/۲۸ لازم الاجرا شده است، مقررات مرتبط با محیط کسب و کار پس از  یک سال از تاریح مذکور تنها در صورت ثبت در پایگاه موضوع این ماده نافذ می باشد. 


پیش تر قانون فوق مشتمل بر بیست ونه ماده و نوزده تبصره در جلسه علنی مورخ شانزدهم بهمن ماه یکهزار و سیصد و نود مجلس شورای اسلامی تصویب شد و در تاریخ 3/12/1390 به تأیید شورای نگهبان رسیده است.مهندسان شهر

شبکه های اجتماعی

نظرات شما

اخبار مرتبط

news
30شهریور1402

بارش‌های پراکنده باران و وزش باد در نیمه شمالی کشور

کبری رفیعی، کارشناس سازمان هواشناسی، وضعیت جوی و آب و هوای امروز و روزهای آتی کشور را تشریح کرد. او اعلام کرد که امروز بارش‌های پراکنده باران و وزش باد در بخش‌هایی از اردبیل، گیلان، مناطق غربی مازندران و شمال آذربایجان‌های شرقی و غربی رخ می‌دهد.

news
21شهریور1402

کنترل و نظارت بر فعالیت صنایع آلاینده در شهرستان نجف آباد

با هدف شناسایی و کنترل آلایندگی صنایع آلاینده در شهرستان نجف آباد، اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان به اجرای برنامه‌های پایش و بازدید زیست محیطی از صنایع آلاینده پرداخته است. این فعالیت‌ها در ماه شهریور سال 1402 اجرا شدند.

news
21شهریور1402

هوای تهران ناسالم برای گروه‌های حساس

با توجه به اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در طول ۲۴ ساعت گذشته شاخص آلودگی هوا به عدد ۱۳۱ رسیده و وضعیت ناسالم برای افراد حساس بوده است.

news
18شهریور1402

زلزله ای 6.8 ریشتری مراکش را لرزاند

زمین لرزه ای 6.8 به شدت 6.8 ریشتر مراکش را لرزاند.

news
14شهریور1402

استارلینک و مجوز فعالیت آن در ایران

در دولت‌های گذشته، تأکید شد که اینترنت ماهواره‌ای یک پدیده جهانی است که همه کشورها با آن مواجه هستند. از اوایل مطرح شدن این موضوع در کشور، مقامات اعلام کردند که از فعالیت اپراتورهای اینترنت ماهواره‌ای در ایران استقبال می‌شود، با این شرط که این اپراتورها قوانین مربوط به کشور را رعایت کنند.

news
13شهریور1402

احمد صادقی برای سومین سال پیاپی رییس شورای شهرستان تهران باقی میماند.

انتخاب احمد صادقی به عنوان رییس شورای اسلامی شهرستان تهران