وزارت راه و شهرسازی دولت سیزدهم
کد خبر : 8639 تاریخ انتشار : 1401/4/21 2377
وعده اشتغالزایی دولت ذیل صنعت ساختمان در آینده نزدیک

وعده اشتغالزایی دولت ذیل صنعت ساختمان در آینده نزدیک

مهندسان شهر:

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه دولت تا تیرماه ۱۴۰۱ عملیات ساخت یک میلیون و ۳۸۳ هزار و ۵۱۳ را آغاز کرده است که از این تعداد، ۹۵۴ هزار و ۲۳۸ هزار واحد در مراحل مختلف پیشرفت فیزیکی و ساخت و ساز قرار دارند و تعداد ۴۲۹ هزار و ۲۷۵ واحد کلنگ زنی و عملیات اجرایی آن آغاز شده است. همچنین تاکنون برای ساخت یک میلیون و ۵۳۵ هزار و ۲۷۶ واحد مسکونی تأمین زمین صورت گرفته است.
طبق محاسبات جهت ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی (جمعا چهار میلیون در چهار سال آتی)، می بایست به مساحت تقریبی ۵۲۰ میلیون متر مربع عملیاتی ساختمانی اجرا شود. برای اجرا این میزان عملیات ساختمانی، حدود ۳۱۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری مستقیم صورت می‌پذیرد که حدود نیمی از این منابع از محل منابع بانکی و مابقی از محل آورده نقدی متقاضیان در طول دوره ساخت، تامین می‌شود. 
طبق ادعای وزارت راه و شهرسازی این میزان از ساخت و ساز در مجموع به میزان بالغ بر ۷ میلیون نفر اشتغال مستقیم و ۵.۲ میلیون نفر اشتغال غیر مستقیم (جمعا ۱۲.۲ میلیون نفر اشتغال مستقیم و غیر مستقیم) در طول دوره اجرای طرح ایجاد می‌شود. یادآوری اینکه این حجم مربوط به طول دوره ساخت خواهد بود و با توجه به انجام این طرح در دو دوره ساخت، اشتغال زایی مستقیم و مستمر بر این اساس اتفاق خواهد افتاد.


مهندسان شهر

برچسب ها

شبکه های اجتماعی

نظرات شما

اخبار مرتبط

news
5مهر1402

واگذاری زمین به ۲۱۲ خانواده در مرحله دوم طرح جوانی جمعیت

مدیرکل راه و شهرسازی استان گلستان اعلام کرد که زمین‌هایی به مساحت ۲۸ هزار و ۱۷۹ متر مربع به ۲۱۲ خانواده مشمول قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در این استان واگذار خواهند شد. این اطلاعات از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی گلستان گزارش شده است.

news
5مهر1402

اتمام واحدهای باقیمانده مسکن مهر از طریق صندوق ملی مسکن

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن، در یک نشست مشترک با دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی و رئیس هیات عامل صندوق ملی مسکن تأکید کرد که باید پروژه‌های باقی‌مانده مسکن مهر را از طریق صندوق ملی مسکن به اتمام برسانند. این نشست در خصوص راهکارهای پرداخت‌های پروژه‌های باقی‌مانده مسکن مهر برگزار شد.

news
4مهر1402

اجرای یک میلیون و ۷۵۹هزار واحد نهضت ملی مسکن در سراسر کشور

وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که در حال حاضر بیش از یک میلیون و ۷۵۹ هزار واحد مسکونی در سراسر کشور در حال اجرا است. او همچنین اعلام کرد که طی ۱۰ روز آینده، زمین‌های رایگان به ۲۰ هزار متقاضی در قالب طرح جوانی جمعیت واگذار خواهند شد.

news
4مهر1402

اجرای خدمات زیربنایی در زمین های نهضت ملی مسکن

مدیرکل راه و شهرسازی استان گلستان اعلام کرد که اقداماتی در جهت آماده‌سازی اراضی برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان در حال انجام است

news
3مهر1402

۷ مدرسه با حضور وزیر راه و شهرسازی در شهر پرند افتتاح شد

در روز اول مهرماه با حضور وزیر راه و شهرسازی، مهرداد بذرپاش، علیرضا جعفری، مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، و آرش صیادی، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند...

news
3مهر1402

اولویت سازمان ملی زمین و مسکن واگذاری زمین با تراکم پایین است

ارسلان مالکی، مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن، اعلام کرد که تاکنون بیش از ۳۴ هزار هکتار زمین برای طرح نهضت ملی مسکن تامین شده است. او افزود...